Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share | 
 

 Zana Krasniqi pėrfaqėson Kosovėn nė “Miss Univers 2008”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master


Numri i postimeve : 1692
Age : 28
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

MesazhTitulli: Zana Krasniqi pėrfaqėson Kosovėn nė “Miss Univers 2008”   Sun Apr 13 2008, 12:51Zana Krasniqi ka fituar kurorėn e “Miss Univers Kosova 2008” nė spektaklin e organizuar nga fotografi i njohur kosovar Fadil Berisha. Me kėtė fitore Zana ka marrė vizėn pėr ta pėrfaqėsuar Kosovėn, tashmė si shtet, nė spektaklin e madh tė bukurisė “Miss Universi 2008”, qė sivjet do tė mbahet nė Vietnam. Kėtė garė Krasniqi e fitoi duke lėnė pas 14 vajza konkurruese nga qytete tė ndryshme tė Kosovės. Pėrcjellėsja e parė u zgjodh Qėndresa Veliu nga Prishtina, kurse pėrcjellėsja e dytė Elza Marku nga Gjakova. Kėtė vendim e ka marrė juria e spektaklit, e pėrbėrė nga personalitete tė ndryshme tė fushave tė artit, si: Nexhmije Pagarusha, Enver Petrovci, Adelina Ismaili, Agnesa Vuthaj dhe tė tjerė. Sipas Vuthajt dhe Ismailit, Zana e ka merituar kėtė ēmim, duke thėnė se nuk ka pasur shumė diskutime se kush duhet ta marrė kėtė ēmim, ngase eksperienca e ka bėrė tė veten. Spektakli ėshtė dashur tė realizohej pėr njė kohė shumė tė shkurtėr. Prandaj, sipas fotografit Berisha, ėshtė dashur tė zgjedhet njė vajzė me eksperiencė, ngase ėshtė hera e parė qė shteti mė i ri nė botė, Kosova, merr pjesė nė kėtė spektakėl. Ndonėse pėr kėtė spektakėl ėshtė dashur tė marrė pjesė “Miss Kosova 2007”, Yllka Berisha, kjo nuk ngjau pėr shkak se Agnesa Vuthaj, e cila organizon kėtė spektakėl, nuk ka pasur licencė. Nė kuadėr tė spektaklit tė mbrėmshėm, tė pranishmit u argėtuan nga disa emra tė njohur tė skenės sonė muzikore si: Rona Nishliu, Nora Istrefi, NRG band dhe Teuta Kurti.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peja-online.tk
 
Zana Krasniqi pėrfaqėson Kosovėn nė “Miss Univers 2008”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Muhabere Krasniqi me kėngė tė re pėr dėshmorin e kombit "Kjani Bela" - Video
» Sabir Krasniqi: Bisedė konkrete me Daut Demakun
» Faik Krasniqi: Kohet e vjetra
» Sefedin Krasniqi:DONIKA QĖ I TĖRBOI ENVERISTĖT , I TRAZOI ZYRTARĖT E QEVERISĖ THAĒI E I ĒMENDI UDB-ashėt
» Emocionohet imami Krasniqi: All-llahu i madhėruar nuk ta kthen shpinėn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: