Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share | 
 

 Shakira bėn thirrje pėr edukimin e fėmijėve tė varfėr

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master


Numri i postimeve : 1692
Age : 28
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

MesazhTitulli: Shakira bėn thirrje pėr edukimin e fėmijėve tė varfėr   Fri Apr 25 2008, 21:36Kėngėtarja kolumbiane Shakira i ėshtė bashkuar kongresistes Nita Lowey dhe mė shumė se 50 studentėve pėr tė bėrė thirrje qė tė pėrpilohej njė ligj qė do tė siguronte edukimin e fėmijėve tė vendeve tė varfra. Pjesėmarrja e fitueses sė ēmimit “Grammy” nė kėtė ngjarje ishte pjesė e fushatės globale “Java e Edukimit” nė Uashington DC qė nisi tė hėnėn dhe do tė pėrmbyllet mė 27 prill. Mė shumė se 72 milionė fėmijė nga e mbarė bota nuk mbarojnė as shkollėn fillore, ndėrsa 226 milionė atė tė mesme, njė tragjedi qė artistja dhe aktivistja thotė se do tė ndikojė nė tė ardhmen e fėmijėve. Shakira ėshtė njė ndėr artistet dhe aktivistet mė tė njohura tė Amerikės Latine, e cila ka krijuar njė fondacion nė Kolumbi qė pėrkrah programet universale pėr edukim. Kėngėtarja gjithashtu ėshtė ambasadore e vullnetit tė mirė nė UNICEF.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peja-online.tk
 
Shakira bėn thirrje pėr edukimin e fėmijėve tė varfėr
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Krasniqi bėn thirrje pėr kėrkim falje publike
» Varfėria:Familjet skamnore bėjnė thirrje pėr ndihmė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: