Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share | 
 

 Anna Oxa i rikthehet muzikės pas 4 vjet heshtje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master


Numri i postimeve : 1692
Age : 28
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

MesazhTitulli: Anna Oxa i rikthehet muzikės pas 4 vjet heshtje    Wed Aug 25 2010, 00:56
Milano, 23 gusht - Kėngėtarja italiane me origjinė shqiptare, Anna Oxa ėshtė rikthyer nė arenėn e muzikės pas 4 viteve heshtje.
Ajo ka publikuar kėngėn mė tė fundit “Tutto l'amore intorno", tė shkruar nga Ivano Fossati. Njė kėngė e fortė, radiofonike dhe moderne e kanė cilėsuar mediet italiane, sipas tė cilave, kjo paraprin daljen e njė albumi, transmeton TCH.

“Kėrkoja njė periudhė pushimi, pasi nuk doja tė qėndroja pėrherė nė televizion dhe tė ndiqja ritmet e asaj karriere”, u shpreh Anna gjatė pjesėmarrjes nė Festivalin Gaber 2010 ku interpretoi kėngėn "Lo Shampoo".

Albumi i fundit i kėngėtares "La musica e niente se tu non hai vissuto" daton nė vitin 2006.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peja-online.tk
 
Anna Oxa i rikthehet muzikės pas 4 vjet heshtje
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vdes mbreti i muzikės pop Majkėll Xhekson
» Familja Kajana, 100 vjet e persekutuar nga xhonturqit dhe komunistėt
» ĒUN LAJĒI - HESHTJE MORTI JU RAFTĖ O KABINET DĖSHTAKĖSH!
» 'Grupi i Llapit' dėnohet me 13 vjet burgim
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: