Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share | 
 

 Jolie vuan nga diabeti?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master


Numri i postimeve : 1692
Age : 28
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

MesazhTitulli: Jolie vuan nga diabeti?   Sun Mar 30 2008, 17:02

Angelina Jolie, ka zhvilluar njė formė tė diabetit, i cili mund ta dėmtojė aktoren shtatzėnė nė tė ardhmen.Ylli i filmit “Tomb Raider” ėshtė duke vuajtur nga ėnjtje tė mėdha nė kėmbė dhe shputa, kėshtu qė duhet tė mbath kėpuca mė tė mėdha se zakonisht.

“Angie ka diabet gestacional. Ajo e ka zbuluar kėtė para njė muaji dhe ėshtė duke u munduar ta fshehė. Ajo ėshtė e sėmurė dhe ndihet e plogėsht. Ėshtė duke shkuar nė vizita mjekėsore”, ka thėnė njė burim.

Diabeti gestacional, paraqitet te njė numėr i vogėl grash shtatzėna, dhe ka pėr pasojė rritjen e nivelit tė sheqerit nė gjak. Ėshtė i kalueshėm, mirėpo tė sėmurat rrezikohen nga paraqitja e diabetit tip II.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peja-online.tk
 
Jolie vuan nga diabeti?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: